1995 | Porsche 911 Carrera
993
993
Alle Services zu diesem Fahrzeug
Beschreibung
De Porsche 993 wordt vaak gezien als het perfecte evenwicht binnen de 911-familie. Als laatste luchtgekoelde generatie combineert hij alles wat we zo waarderen aan de klassieke modellen met net genoeg moderne verfijning. Bijna dertig jaar later blijft dit een van de meest bewonderde 911’s ooit gebouwd, een wagen die er vandaag nog altijd even tijdloos uitziet als op de dag dat hij Stuttgart verliet.
Dit exemplaar werd in februari 1995 nieuw geleverd bij Porsche Stuttgart en bleef sindsdien steeds in handen van dezelfde eigenaar. Zo’n herkomst is uitzonderlijk voor een 993 en verklaart meteen waarom deze auto zo eerlijk en origineel aanvoelt. Hij is nog steeds grotendeels uitgevoerd in zijn eerste Guards Red lak, gecombineerd met een grijslederen interieur, en werd af fabriek voorzien van een mooie optielijst: schuifdak, Tiptronic S-transmissie, verwarmde zetels, cruise control, achterruitenwisser en de originele Blaupunkt “Düsseldorf”-radio.
De onderhoudshistoriek is teven ook perfect. De eerste service gebeurde bij Porsche Stuttgart, nadien volgden jarenlange jaarlijkse bezoeken aan Porsche Aachen, en recent werd de wagen toevertrouwd aan Porsche-specialist Hans Schoder. Elk interval is netjes afgestempeld en geregistreerd, zonder ook maar één onderbreking. De kilometerteller staat net onder de 155.000 km, met de meest recente service amper 1.000 km geleden.
De staat van de wagen bevestigt het verhaal. De carrosserie is kaarsrecht, de deuren sluiten met de typische 911-klik en de originele optiesticker zit nog steeds in de voorste koffer. Onder de tapijten en rond de raamrubbers zijn geen sporen van corrosie te vinden, een cruciale controle bij elke 993 die dit exemplaar moeiteloos doorstaat. Op de weg rijdt hij zoals een goed onderhouden 993 hoort: stationair op 800 toeren, directe gasrespons, strakke ophanging, krachtige remmen en een vlekkeloos schakelende versnellingsbak.
Ook qua documentatie zit het goed. De originele lederen map is aanwezig met het afgestempelde serviceboek, garantiebewijs, Touring Pass, handleidingen en Blaupunkt-boekjes, samen met de gereedschapsset en het reservewiel.
Een Porsche 993 vinden is niet moeilijk. Een exemplaar vinden met slechts één eigenaar sinds nieuw, een volledig gedocumenteerde onderhoudshistoriek en in zo’n eerlijke originele staat is daarentegen uiterst zeldzaam. Precies dit maakt hem tot een droom voor de echte liefhebber. Volledig gecontroleerd en goedgekeurd door ons team. Nu beschikbaar bij Rock ’n Roll Classics.
Fahrzeugdetails
Fahrzeugdaten
- Marke
- Porsche
- Modellreihe
- 911
- Modell
- 911 Carrera
- Baureihe
- 993
- Erstzulassung
- Nicht angegeben
- Baujahr
- 1995
- Tachostand (abgelesen)
- 153.350 km
- Fahrgestellnummer
- Nicht angegeben
- Motornummer
- Nicht angegeben
- Getriebenummer
- Nicht angegeben
- Matching numbers
- Ja
- Anzahl Besitzer
- Nicht angegeben
Technische Details
- Karosserieform
- Coupé
- Leistung (kW/PS)
- 200/272
- Hubraum (cm³)
- 3600
- Zylinder
- 6
- Anzahl Türen
- 2
- Lenkung
- Links
- Getriebe
- Automatik
- Gänge
- 4
- Antrieb
- Heck
- Bremse Front
- Scheibe
- Bremse Heck
- Scheibe
- Kraftstoff
- Benzin
Individuelle Konfiguration
- Außenfarbe
- Rot
- Herstellerfarbe
- L80K
- Schiebedach
- Ja
- Servolenkung
- Ja
- Zentralverriegelung
- Ja
- Elektrische Fensterheber
- Ja
- Innenfarbe
- Grau
- Innenmaterial
- Leder
- Sitzheizung
- Ja
- Klimaanlage
- Ja
- ABS
- Ja
- Airbag
- Ja
Zustand & Zulassung
- Gutachten vorhanden
- Zustand
- Zustandsbericht beauftragen
- Zugelassen
- Fahrbereit